Всеукраїнський громадський рух по боротьбі з фашизмом «Патріоти – За Життя» об’єднує представників влади, ветеранських організацій та міст-героїв – нащадків переможців «коричневої чуми». Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Ілля Кива заявив в Києві 29 квітня.

«Сьогодні ми хочемо оголосити про початок створення громадського руху по боротьбі з фашизмом на базі організації «Патріоти – За Життя». І тут немає політики. Ми закликаємо всіх приєднуватися до нашого руху, який має силу в усьому світі, адже у кожної країни є оцінка фашизму як зла. Ми об’єднуємося заради життя, заради миру, заради згуртування країни. Сьогодні з нами стоять представники парламенту, ветеранських організацій, міст-героїв – Харкова, Одеси, Києва. І ми заявляємо, що основна наша задача – боротися з будь-яким проявом фашизму, знищувати його на корені, щоб не дати відродитися і споганити майбутні покоління», – сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що влада сьогодні підтримує акції прихильників фашизму, і марш в Києві з нагоди річниці створення дивізії «СС Галичина» – тому підтвердження.

«Вчорашню ганьбу – зігуючі нацистські фанатики, що йдуть по Хрещатику, мали можливість все це робити під патронатом президента України, за сприяння мера Києва Кличко. Це показує справжні мотиви і справжнє обличчя влади, яка потурає розвитку і формуванню фашизму в центрі Європи. В Україні з 2014 року формуються нацистські групи, проповідується нацистська ідеологія. Це все відбувається за мовчазної згоди влади. І кульмінацією цієї 7-річної ганьби став хід нацистів вулицями міста, яке звільняли наші предки», – зазначив нардеп.

При цьому політик нагадав, що в роки Великої Вітчизняної війни проти фашистів боролися мільйони українців.

«Ми повинні протистояти оскверненню пам’яті героїв, чиї імена золотими літерами записані в переможній історії нашої країни. Наші предки знищували фашистів для того, щоб у нас була можливість жити. І ми сьогодні зобов’язані згуртуватися і продовжити цю переможну дію, як дасть можливість майбутнім поколінням гордо ходити на своїй землі. Наші діти повинні бути нащадками переможців, а не бруду фашизму і нацизму, який сьогодні активно проповідується у Львівській області, там, де він і був свого часу знищений нашими героїчними дідами. Фашизм – це зло, і нацистів на нашій землі ніколи не повинно бути!» – підсумував Ілля Кива.