Громадяни України – горді нащадки великих переможців у Великій Вітчизняній війні встають на захист історії і готові боротися з фашизмом і будь-якими його проявами. Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – З ЖИТТЯ Ілля Кива заявив в ході маршу «Вони не пройдуть», організованого Всеукраїнським громадянським антифашистським рухом «Патріоти – За Життя» в Києві з нагоди 9 травня.

«Сьогодні в нашій країні фашизм знаходить нову силу, проходить новий етап відродження та формування. І це проходить під прямим патронатом і пособництвом влади. Кульмінацією семирічної ганьби стала хода в столиці шанувальників дивізії «СС Галичина». І ми зрозуміли, що далі мовчати не можна. Ми – чоловіки, громадяни України, нащадки тих, хто боровся з фашизмом, сьогодні хочемо заявити всьому світу: ми готові протистояти і далі, ми готові знищувати фашизм і боротися з будь-якими його проявами. Сьогодні, в День Великої Перемоги ми прийшли в саме знакове місце нашої країни – до Батьківщини Матері, щоб заявити: фашизм в нашій країні не пройде! Ми встанемо на захист історії переможців, щоб наші діти могли гордо ходити по цій землі», – сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що фашизм засуджений і визнаний чумою ХХ століття, боротьба з фашизмом ведеться в усьому світі.

«І ми взяли на себе відповідальність згуртуватися і побороти зло, яке нищить наше майбутнє. Сьогодні ми клянемося, що в нашій країні фашизму не буде! І як би наша влада не намагалася сприяти фашистам, ми звільнимо нашу землю, як це колись зробили наші прадіди, наші діди, наші батьки. Про злочини фашистів ми повинні пам’ятати і передавати поколінням, щоб ніколи на нашій землі це зло не могло відродитися», – сказав політик.

Нардеп також зазначив, що День перемоги є великим святом для українського народу, який зробив неоціненний внесок у боротьбу з фашизмом.

«Наші предки, наші діди віддавали свої життя, щоб сьогодні ми мали можливість бачити це небо, сонце, жити на цій землі і ростити своїх дітей. Їх подвиги і їх імена записані в століттях. Ми будемо вічно шанувати і пишатися актом самопожертви Радянського Солдата. День Перемоги – це свято, яке залишиться святом на століття», – підсумував Ілля Кива.