У 80-ту річницю початку Великої Вітчизняної війни в Києві буде вшановано пам’ять тих, хто, зробивши акт самопожертви, дав можливість жити прийдешнім поколінням, і заявлено, що фашизм не має права на відродження. Про це йдеться у відеозверненні народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Іллі Киви, розміщеному на офіційній Facebook-сторінці Всеукраїнського руху боротьби з фашизмом «Патріоти – За Життя».

«Я, як лідер антифашистського руху в Україні, онук Героя Радянського Союзу, запрошую вас о 4 годині ранку 22 червня прийти до комплексу Батьківщини Матері для того, щоб разом з нами вшанувати пам’ять тих, хто віддав життя в цій страшній війні, хто віддав життя, куючи перемогу і даючи можливість нам сьогодні жити. Ми повинні пам’ятати ці дати, ми повинні вшановувати пам’ять про загиблих, ми повинні клястися, що подібне ніколи не повториться», – сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що 80 років тому 2 червня о 4 годині ранку було скоєно віроломне вторгнення німецько-фашистських загарбників.

«І це послужило початком самої кровопролитної, жорстокої війни в історії людства – Великої Вітчизняної війни. О 4.15 перші бомби Люфтваффе лягли на мирний Київ, обірвавши сотні життів ні в чому не винних жінок і дітей. А потім було 4 роки пекла, пекла боротьби і протистояння за мир, за майбутнє, за перемогу, яка далася нам такою дорогою ціною», – зазначив нардеп.

Політик також закликав українську владу приєднатися до вшанування пам’яті загиблих в роки ВВВ: «Я звертаюся до керівництва країни: не бійтеся, приходьте і вклоніться всім тим, хто здійснив подвиг самопожертви, щоб у нас сьогодні була можливість ростити дітей, бачити це сонце, бачити цей світ», – сказав він.

При цьому Ілля Кива додав: «Звертаюся до представництв і посольств тих країн, які взяли активну участь в боротьбі з фашизмом: разом з вами ми повинні заявити на всю Україну і весь світ, що фашизм не має права на відродження і фашизм в нашій країні і нашому світі не повториться і не пройде!» – підсумував нардеп.