Сьогодні важливо зберегти пам’ять про подвиг самопожертви і Перемоги наших предків у Великій Вітчизняній війні і зробити все для недопущення відродження фашизму в Україні. Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, глава Всеукраїнського руху по боротьбі з фашизмом «Патріоти – За Життя» Ілля Кива заявив в ході акції вшанування пам’яті жертв Великої Вітчизняної війни в 80-ту річницю початку ВВВ у вівторок у Києві.

«22 червня німецько-фашистські загарбники віроломно вторглися на нашу землю для того, щоб знищити наш народ, нашу багатостраждальну батьківщину. І ця війна для нас була Великою Вітчизняною війною, адже стояло питання життя і смерті всіх людей, що живуть на цій землі. Дивізії СС були спеціальними військами, які відрізнялися особливою жорстокістю по відношенню до мирного населення, беззахисних жінок і дітей. Їх розривали і вбивали, і це тривало нескінченних 4 роки – це були роки пекла, протистояння, материнських сліз і болю, якими просочилася наша земля. Ми повинні пам’ятати цей страшний час», – сказав він.

Ілля Кива підкреслив важливість збереження пам’яті про великой Подвиг Радянського воїна-визволителя.

«Пам’ять про загиблих ми повинні шанувати, адже їх подвиг самопожертви дав нам можливість бачити це сонце і небо, вдихати це повітря. За це віддали свої життя більше 20 мільйонів людей. Як би сьогодні брудні політикани не намагалися спотворити історію і привити нашому народові комплекс зради, пам’ятайте – ми нащадки великих людей. Сьогодні ми згадуємо тих, хто пішов на війну, дав нам можливість жити, просочивши українську землю своєю кров’ю», – зазначив нардеп.

Ілля Кива також зазначив, що сьогодні в Україні окремі сили за сприяння влади намагаються відродити фашизм і нацизм.

«Нехай горять в пеклі ті, хто прийшов 80 років тому нас вбивати, і ті, хто сьогодні намагається відродити це зло на нашій землі, хто хоче очистити брудні сторінки нашої історії і возвеличити акт зради, перетворивши його в героїзм. Ми не повинні дозволити, щоб фашистська чума змогла відродитися і поширитися світом, несучи зло, смерть, біль, горе, страждання. Ми ніколи не дозволимо відродитися фашизму на нашій землі – чого б це нам не коштувало, і як би влада не потурала і не сприяла його відродженню. Ми, народ переможців, не дозволимо цього. Перед Батьківщиною-Матір’ю ми клянемося ніколи не допустити подібного в нашому житті і житті наших дітей», – підкреслив він.

У свою чергу народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Віктор Чорний зазначив, що на сьогодні вкрай важливим є збереження пам’яті про учасників Великої Вітчизняної війни та справедливості.

«Сьогодні треба справедливо звернутися до нащадків всіх народів Радянського Союзу, які брали участь у визволенні, в тому числі і нашої рідної України, від німецько-фашистських загарбників і заявити – ми з вдячністю згадуємо цих героїчних людей. Пам’ять сьогодні як ніколи важлива, і вона повинна бути справедливою. Зараз певні сили намагаються стерти цю пам’ять в головах українців. Але ми повинні пам’ятати цей Подвиг, і ми говоримо – фашизм не пройде! Слава нашим предкам, слава великому радянському народові-визволителю», – сказав він.

Символічно учасники акції спалили прапори – прапор Третього рейху, 6-ї танкової дивізії СС, і прапор СС Галичина. Це сталося навпаки Монумента пам’яті жертвам фашизму.

В акції взяли участь активісти Всеукраїнського руху по боротьбі з фашизмом «Патріоти – За Життя», народні депутати від ОП-ЗЖ, кияни.