ОГП і ДБР повинні припинити свавілля Служби безпеки України, чиї співробітники здійснюють тиск на опозицію в порушення законів – шляхом виписування підозр, заснованих на «вибитих» показаннях свідків. Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, глава Всеукраїнського руху по боротьбі з фашизмом «Патріоти – За Життя» Ілля Кива заявив в своєму Телеграм-каналі.

«Звертаюся до Генпрокурора директора ДБР. На сьогодні у мене є незаперечні докази злочинної діяльності окремих співробітників СБУ, які здійснюють системний тиск і кримінальне переслідування, засноване на незаконно отриманих показах свідків, які вони отримують шляхом насильства і погроз життю свідків», – сказав він.

Ілля Кива пояснив, що йдеться про підозру члену організації «Патріоти – За Життя» Олегу Ширяєву і ще чотирьом керівникам організації, яким закидають нанесення громадянину тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості.

«Всі ці підозри ґрунтуються на свідченнях свідків. Але сьогодні у мене є відеозвернення до Генпрокурора та директора ДБР свідка, чиї покази лягли в основу підозри О.Ширяеву і його арешту. Свідок зізнається в тому, що був викрадений співробітниками СБУ, заляканий і через погрози з нього були вибиті неправдиві покази і лжесвідчення. Свідок також просить, щоб його захистили від свавілля СБУ, яка й далі намагається його знайти і знищити. Адже він їм більше не потрібен. З нього були видавлені свідчення, які були їм потрібні, на основі яких були виписані ряд підозр, і сьогодні готується ліквідація даної людини», – підкреслив нардеп.

Ілля Кива зазначив, що свідок – Ігор Савчук, житель Горлівки, має намір особисто подати відповідну заяву в ОГП, розповісти правду і попросити захисту.

«Людина просить про допомогу і захист від свавілля СБУшників, і готова говорити правду. Покази з нього були вибиті шляхом насильницьких дій і погроз його життю і його сім’ї. Прошу Генпрокурора зупинити свавілля СБУ, яка на сьогоднішній день, зірвавшись з котушок, знищує опозицію і порушує всі норми закону і моралі. Вони діють сьогодні просто як навіжені від безкарності злочинці! Ірина Валентинівна, зупиніть це свавілля, тому що воно знищить нашу державність і нашу країну», – підсумував політик.