Співробітники СБУ в Харківській області сфальсифікували кримінально справу проти регіонального керівника Всеукраїнського руху по боротьбі з фашизмом «Патріоти – За Життя» Олега Ширяєва шляхом незаконного утримування свідка, тиску і шантажу. Про це свідок у справі, житель тимчасово окупованій Горлівки Ігор Савчук заявив в інтерв’ю виданню«Страна.UA».

«Слідчий СБУ ставив мені запитання, але адвокат Ісмаїлова (потерпілого в справі проти О.Ширяева, – Ред.) почав додавати неправдиві факти. Що нібито, коли ми їхали до Харкова то Ісмаїлов розмовляв по телефону з Олегом Ширяєвим, і я це чув і знав, що він говорить саме з Олегом Ширяєвим. Що нібито, коли ми під’їхали до кафе то Ісмаїлов пішов на зустріч до Ширяєва, і я це чітко розумів. Я обурився сказав, що такого не було. Але вони сказали, що я можу не поїхати з будівлі СБУ, що притягнуть мене до кримінальної відповідальності за сепаратизм, сприяння «ДНР», «ЛНР» і примусили мене дати неправдиві, брехливі свідчення проти Олега Ширяєва», – сказав він.

Ігор Савчук підкреслив, що всі свідчення в справі були продиктовані йому в будівлі облуправління СБУ.

«Мене змусили підписати, що коли ми їхали до Харкова, то я знав, що Ісмаїлов їде на зустріч до Олега Ширяєва, він розмовляв з ним по телефону, і я це чув. Друге. Перед упізнанням мені показали чотири фотографії і сказали запам’ятати, де зображений Олег Ширяєв, щоб я при свідках вказав на нього. Також в епізоді, коли я підійшов до Ісмаїлова, який в той момент лежав на землі, то Ісмаїлов сказав, «Це Олег сука». Я не був знайомий з Ширяєвим і сам Ісмаїлов про нього нічого не говорив того дня і після нападу», – зазначив він.

Ігор Савчук також розповів, що за час слідчих дій, які тривали кілька тижнів, він знаходився од наглядом спецслужб.

«Мені орендували житло. Десь зо два тижні я жив сам, але потім зі мною жив один чоловік, він наглядав за мною. Я не міг нікуди вийти один. Потім я давав проти Ширяєва брехливі свідчення, робив це під присягою. Пізніше я втік з-під варти СБУ. У якийсь із днів, коли я зрозумів, що буде щось недобре, я вирішив втекти. Був наляканий», – сказав він.

Разом з тим він підкреслив, що зараз готовий говорити правду.

«Моєму життю загрожувала небезпека. Я подзвонив Іллі Киві і сказав про це. Ілля Кива в свою чергу сказав, що він мені допоможе. Зараз я перебуваю під його охороною і готовий співпрацювати зі слідством», – підсумував Ігор Савчук.