Звільнення Донбасу від німецько-фашистських загарбників є спільною перемогою і спільним святом. Про це народний депутат фракції ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, глава Всеукраїнського руху по боротьбі з фашизмом «Патріоти – За Життя» Ілля Кива заявив в своєму Телеграм-каналі.

«8 вересня 1943 року було звільнено Донбас від німецько-фашистських загарбників. Це наша спільна перемога! Шануємо, пам’ятаємо і пишаємося подвигами наших дідів і прадідів! Донбас – це край сильних людей! Зі святом вас, мої дорогі», – сказав нардеп.

Як відомо, радянські війська в ході Донбаської наступальної операції увійшли в місто Сталіно (Донецьк) 8 вересня 1943 року. Перемозі та звільненню передували 22 місяці окупації Донбасу. За деякими даними, за цей час фашисти замучили 279 тисяч жителів області, на каторгу до Німеччини викрали близько 200 тисяч чоловік.

У січні – лютому 1943 року Радянська Армія звільнила 40 населених пунктів. Навесні лінія фронту в Донбасі стабілізувалася по Сіверському Донцю і далі на південь вздовж річки Міус до Азовського моря. Наступальна операція зі звільнення Донбасу почалася 13 серпня, запеклі бої розгорнулися за Чистяково, Сніжне і Саур-Могилі, яка з оточуючими її висотами і укріпленнями стала основою сполучної ланки всієї системи гітлерівського «Міус-фронту». У ніч на 30 серпня доблесна Радянська Армія звільнила Саур-Могилу. 2 вересня був звільнений місто Торез, 8 вересня – столиця Донбасу – місто Сталіно.