Виступ народного депутата фракції Опозиційна Платформа – ЗА ЖИТТЯ, голови Всеукраїнського руху по боротьбі з фашизмом «Патріоти – За Життя» Іллі Киви на Міжнародному антифашистському форумі-2021.

Моя рідна Україна, на жаль, сьогодні є тим місцем, де відродився фашизм. Найстрашніше, що він відродився і процвітає при повній підтримці влади. На українських вулицях звучать фашистські ідеї, послідовники «коричневої чуми» безперешкодно марширують в Києві, фактично вулиці заповнені неонацистами і неофашистами, йде пропаганда свастики, фашистських злочинців прославляють, як героїв. А правоохоронна система ніяк не реагує. У більшості випадків, їх охороняють і оберігають, позаяк влада поставила таку команду.

Коли весь цивілізований світ відкидає і зневажає будь-які прояви фашизму, Україна прославляє його і популяризує на державному рівні. Вулиці Києва перейменовують на честь нацистів та посібників Третього Рейху. Навесні за сприяння мера Києва Віталій Кличко, який є неофашистом, що підтримує фашизм в Україні, в центрі Києва пройшов марш на честь річниці створення дивізії СС «Галичина». На Заході України встановлюють пам’ятники і пам’ятні дошки на честь цієї дивізії. У Калуші встановлено меморіальну дошку на честь одного із засновників її Дмитра Палія. На честь поплічників фашистів називаються вулиці і школи.

На тлі цього в країні продовжують безчинствувати неонацистські організації. Вони не просто безперешкодно здійснюють свою злочинну діяльність, під патронатом представників влади виконують замовні вбивства, займаються грабежами і розбоєм. Але всі їхні злочини залишаються безкарними. Все неонацисти і пособники фашизму залишаються на свободі. І ці люди отримують посади у владі. Український публіцист і телеведучий Олесь Бузина був публічно страчений неофашистами з «С14» прямо на вулиці. А підозрюваний Медведько сьогодні працює в Раді громадського контролю однієї з правоохоронних структур України. І, на жаль, це не єдиний випадок.

Сьогодні Україна стала притулком неонацистів і злочинців з усього світу. У 2014 році неонацист, який перебуває в розшуку за подвійне вбивство на території РФ, успішно приїхав в Україну, отримав громадянство і влаштувався працювати начальником Департаменту охорони стратегічних об’єктів при МВС. Скоївши вбивство на міжнаціональному ґрунті, він втік в Україну і отримав тут притулок.

Мій дід – Герой Радянського Союзу. І коли я бачу, як просочується виховний процес в школах, в дитсадках, коли популяризується фашизм, нацизм і нацистські злочинці, я розумію, що це призведе до непоправних наслідків. Найстрашніше, що пропаганда фашизму дійшла до дітей. Сьогодні існують табори, де з малих років неонацистів навчають навичкам бою, ростять в них ненависть до людей і виховують расизм. Цю гидоту не можна допускати до наших дітей, адже це злочин проти життя, проти моралі, проти нашого майбутнього!

В Україні дійсно патова ситуація і про це вже просто говорити – небезпечно. Сьогодні я перебуваю під кримінальною відповідальністю за те, що одягнув шапку свого діда з Червоною Зіркою. Мені загрожує 5 років в’язниці. На мене, як народного депутата, завели кримінальну справу, наче я скоїв злочин. Сьогодні одягнути шапку з Червоною Зіркою в Україні є злочином, прирівняним до тяжкого кримінального злочину і кримінальної відповідальності.

Я хочу закликати нас усіх об’єднатися і почати активну боротьбу. Україна на цьому етапі, на жаль, вже не зможе вирішити існуючу проблему і погасити це ганебне явище. Ми потребуємо підтримки нашої боротьби з фашизмом. Ми готові до створення майданчика, який дозволить нам вивчити, розібратися, розробити нові дієві методики і механізми боротьби з фашизмом. Ми закликаємо об’єднатися в єдину, всесвітню організацію і дати відсіч тим, хто проповідує смерть і горе. Ми хочемо, щоб українська влада зрозуміла – потурання фашизму є злочином проти людства і всього світу.

Саме спільна позиція дасть можливість не допустити поширення фашизму в усьому світі. Фашизм не пройде! Ми обов’язково переможемо, як перемогли наші предки в 1945 році!