У Міжнародний день пам’яті жертв фашизму необхідно згадати і вшанувати не лише тих, хто загинув від рук носіїв цієї ідеї, але і тих, хто поборов фашизм, що ніс загрозу всьому людству. Про це народний депутат фракції ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ Ілля Кива заявив в ході церемонії вшанування жертв фашизму в Бабиному Яру в Києві в неділю.

«80 років тому були забрані життя мільйонів ні в чому не винних людей. Жінки, діти, люди похилого віку гинули в цьому пекельному котлі фашизму, що несе загрозу всьому людству. У Києві є дуже страшне місце – місце, де поховані понад 150 тисяч осіб, яких пригнали і безжально знищили. Ми зобов’язані пам’ятати про страшні сторінки історії людства, ми зобов’язані пам’ятати про тих, хто віддав свої життя, ставши безневинними жертвами, і тих, хто віддав свої життя, знищивши фашизм», – сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що українська влада демонстративно ігнорує сьогоднішній день, паралельно потураючи відродженню фашизму в країні.

«Сьогодні весь світ сумує і згадує тих, хто загинув від рук фашистів. Я і мої соратники прийшли сюди також віддати данину пам’яті. Але сьогодні влада робить все для того, щоб такі дати були стерті з пам’яті та історії українців. Україна сьогодні – колиска фашизму, а влада популяризує фашизм, даючи йому можливість не просто відродитися, а й стати частиною влади. Сьогодні неофашисти мають можливість безкарно скоювати злочини, страчувати людей на вулицях. Помпезно святкується день заснування дивізії СС «Галичина», виростають пам’ятники нацистським злочинцям, вулиці, школи називаються іменами нацистських посібників. Історія переписується, а роль переможців втоптується в бруд. Паралельно вже пам’ятники Радянському Солдату, Червоноармійцеві, Визволителю, знищуються», – сказав нардеп.

У зв’язку з цим опозиціонер закликав небайдужих українців об’єднувати зусилля для протистояння поширенню ідей фашизму і нацизму.

«Нам доводиться об’єднуватися, щоб протистояти фашизму, що відродився в Україні, яка свого часу зробила неоціненний внесок у перемогу над нацизмом у всьому світі, яка дала тисячі героїв Радянського Союзу, заплатила величезну ціну за нашу сьогоднішню можливість ростити дітей, жити на цій землі. Ми зобов’язані подивитися правді в очі, об’єднатися і дати відсіч фашизму в Україні», – підсумував Ілля Кива. 

“ПАТРІОТИ – ЗА ЖИТТЯ” також вшанували пам’ять загиблих від фашизму.