У справі представників «Азова», що грабували і вбивали інкасаторів, повинні понести відповідальність всі причетні до покривання цих злочинів, приховування інформації і нерозслідування відповідних кримінальних справ. Про це народний депутат фракції ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ Ілля Кива заявив на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«Всі, хто покривав, давав можливість здійснювати нові злочини, приховував інформацію, – причетні і повинні постати перед законом. Порошенко – за те, що дав громадянство злочинцям, зокрема Сергію Коротких. Керівництво МВС – за те, що легалізувало їх у правоохоронній системі. СБУ повинна відповісти за те, що свідомо не знаходила злочинців, які були під боком. Окремі представники керівництва Нацполіціі – за те, що розвалили всі кримінальні справи щодо представників «Азова»», – сказав він.

Ілля Кива нагадав, що банда грабіжників інкасаторів була створена Сергієм Коротких і Андрієм Білецьким з неофашистів.

«Ця банда протягом півтора років, 2015-2016 рр, грабувала і вбивала інкасаторів. Під час чергового пограбування «азовці» потрапили під обстріл «Альфи», в результаті двоє людей були вбиті, ще двоє затримані, ще трьом вдалося втекти. Весь цей час ці три злочинця перебували в розшуку. І ось кілька днів тому троє грабіжників, екс-бійців «Азова» були затримані в Донецькій області на військовій базі. За рішенням суду вони були заарештовані», – зазначив нардеп.

Політик підкреслив, що з 2016 року троє злочинців, причетних до особливо тяжких злочинів, перебували в зоні невидимості для правоохоронної системи.

«Вони використовували документи загиблих бійців, зокрема, і для вчинення нових злочинів, що необхідно перевірити. Залишається за кадром, як кримінальних розслідувань, так і звіту СБУ, – хто з керівництва Нацгвардії дав можливість злочинцям перебувати на військовій базі. Друге – хто з керівництва Нуцгвардіі дав можливість отримання на руки зброї в 2015 році неофашистам, людям, які перебувають у розшуку в інших державах. Хто з Нацполіціі весь цей час розвалював справу і покривав злочинців? Одним з таких співучасників є Вадим Троян, який до недавнього часу був заступником начальника Нацполіціі. Раніше він також був військовослужбовцем полку «Азов», а в Нацполіціі мав можливість впливати на слідство і покривати злочини», – сказав Ілля Кива.

При цьому нардеп додав: «Це злочинне угруповання на рівні вищих чинів державної влади України. Це злочин не тільки негідника Білецького або стукача Коротких, які сформували банду. Цю банду легалізувала держава, після чого – покривала, даючи можливість злочинцям грабувати і вбивати людей. Наше завдання сьогодні – зломити весь цей спрут, викорінити це зло на всіх рівнях влади», – підсумував Ілля Кива.