Український народ нескінченно вдячний визволителям Червоної Армії за порятунок країни від фашистських загарбників, а нинішнє покоління не допустить відродження ідей фашизму та нацизму на українській землі. Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Ілля Кива заявив у ході урочистих заходів з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників у Києві 28 жовтня.

«Ми можемо нескінченно драматизувати ситуацію, що склалася в нашій країні, але цей день звільнення нашої батьківщини від фашистської чуми залишиться одним із головних свят країни та народу. Ми з глибокою вдячністю прийшли сюди вшанувати пам’ять про тих, хто віддавав життя в ім’я того, щоб ми сьогодні могли ростити дітей, бачити сонце, небо, дихати повітрям. Ми вдячні і шануватимемо і пам’ятатимемо завжди про подвиг Солдата Червоної Армії, про подвиг тих, хто не шкодуючи себе, боровся і перемагав. Це наші предки, діди та прадіди і це наша гордість», – сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що політична кон’юктура не завадить українцям зберегти та передати пам’ять про героїзм та подвиги переможців у Великій Вітчизняній війні.

«Так буде завжди. З покоління в покоління ми передаватимемо пам’ять про цю велику дію і цього ніхто не зможе змінити. Як би сьогодні не намагалися політичні аферисти переписати історію, як би не намагалися сьогодні осквернити пам’ять про визволителів, як би сьогодні не намагалися популяризувати нацизм, – ми, народ України, завжди нестимемо в серці пам’ять та гордість за людей, які захистили нашу землю, дарували нам життя», – зазначив нардеп.

Політик також наголосив, що в Україні вестиметься непримиренна боротьба зі спробами відродити ідеї фашизму та нацизму.

«Ми зупинимо фашизм та нацизм. Хіба можна було ще років 10 тому подумати, що доведеться створювати рух боротьби з фашизмом на нашій землі, тій землі, яка вже була звільнена від фашизму?! Але такими є реалії. І ми продовжимо боротьбу з цією коричневою чумою, як би сьогодні влада не намагалася потурати нацистським посібникам, як би влада сьогодні не намагалася героїзувати нацистських злочинців. Правда на нашому боці, фашизм не пройде, ми обов’язково переможемо», – підсумував Ілля Кива.

У свою чергу, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Віктор Чорний зазначив, що кожна нова влада має пам’ятати основний урок ВВВ.

«Ми розуміємо, що найстрашніше, що може бути в нашій країні, – це війна. І будь-яка влада, особливо сьогоднішня, зобов’язана не допустити цієї війни. Президент, як гарант Конституції, має не допустити загибелі громадян України у війні. І це найбільша відповідальність влади перед своїм народом. Тому ми сьогодні прийшли до парку Слави, щоб нагадати всім, насамперед владі, що їх основне завдання – мирним, дипломатичним шляхом домовитися з усіма, для того, щоб жоден українець не постраждав у майбутньому. Для цього необхідно виконати взяті Україною зобов’язання – Мінські угоди. Якщо влада не в змозі зупинити війну, то вона має піти. Прийдуть ті, хто це зробить», – наголосив нардеп.